Bilgi:  0850 346 7604  -  0532 357 0686
Belarus Rusça Dil Kursu Belarus Rusça Dil Kursu
Belarus Rusça Dil Kursu

YARDIM & HİZMETLERİMİZ

 

 

Belarus’a Aktif Danışmanlık’ın davet ettiği tüm öğrencilerin sorumluluğunu Belarus devletine ve üniversiteler nezdinde üstlenmekteyiz.Öğrencilerin yaşadığı her sorun bizim de sorunumuzdur. Ülkede kanunların son derece sıkı olması sebebiyle öğrencinin üniversiteyle olan tüm bürokratik işlemlerinin sorumluluğunu da üstlenmekteyiz. Ülkeye profesyonel danışmanlık hizmeti almadan gelen pek çok öğrenci bürokratik işlemlerde sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Sağladığımız hizmetlerden faydalanan öğrenciye ise Belarus'a geldiğinde sadece derslere gitmek düşer. Rusça bilen çalışanlarımız sayesinde okul dışında da karşılaşabileceğiniz sorunlara ilk elden müdahale edebilmekte ve sorunlarınızı kısa sürede çözmekteyiz.

Belarusa Gelmeden Önce
Öğrencilerimiz Belarus'a gelmeden önce tüm evrak işlerini organize ediyoruz. Öğrenci hazırlaması gereken evrakları adresimize kargoluyor. Bu evraklar Adana Fahri Konsolosluğu’nda işleme giriyor ve daha sonra Belarus ofisimize ulaştırılıyor. Belarus ofisimiz bu ülkede yapılması gereken tüm işlemleri ilk elden yürütüyor. İşlemler bittikten ve davetiye de çıktıktan sonra Belarus'ta hazırlanan tüm evraklar Türkiye'ye kargolanıp vize işlemleri tamamlanıyor. Vizeden sonra kurs başlangıcından birkaç gün önceye uçak biletleri alınıyor. Bu son işlemden sonra öğrenciye pasaportu, sağlık sigortası ve pasaportu kargoyla ulaştırılıyor.

Belarusa Geldikten Sonra

AŞAMA 1:


Öğrencilerinizi ilk aşamada havaalanında karşılıyor ve yurtlara yerleştiriyoruz. Hemen ardından Belarus telefon operatörlerinden hat alma işlemlerini hallediyoruz. Dileyen öğrenciler için internet paketlerini aktive ediyoruz. Öğrencilerle aramızda yapacağımız telefon görüşmeleri aldığımız hat doğrultusunda ücretsiz olmaktadır. Bu işlemden sonra hep birlikte pazara ve alışveriş merkezine gidip öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını nasıl gidereceklerini gösteriyoruz. Ertesi gün öğrencilerle birlikte okula gidiyor ve öğrencilerin sınıf ve kur organizasyonlarını birlikte yapıyoruz. Öğrenciye kaldığı yurtla okul arasında hangi ulaşım aracını tercih edeceğini gösteriyoruz. Hastane işlemlerini de öğrenciyle birlikte yapmaktayız. Kontroller 20 kişilik doktor kurulu tarafından yapılmaktadır. Danışman firma olmadan gelen öğrenciler genelde bir hafta süren işlemlerle karşılaşmaktadır.

AŞAMA 2:


Bu aşama genellikle öğrencinin ülkeye geldiği ikinci haftadan gideceği son güne kadar olan süreyi kapsamaktadır. Genelde öğrenciler ülkeye yaklaşık dört haftada uyum sağlamaktadır. Bu yüzden ilk ayda öğrencilerle daha fazla vakit geçirmeye çalışmaktayız. öğrencilerin isteklerini  ve ihtiyaclarini öğrenciyle buluşarak yerine getirmeye çalışıyor ve herhangi bir problemi etkili şekilde çözüyoruz. Öğrencilerle toplandığımız zamanlarda Belarus kanunlarını ve toplum kurallarını da öğrenciye anlatıyor ve öğrencinin bu konuda mustarip olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Acentemizin Belaruslu ortağı ve ortak çalıştığımız hukuk firması bu aşamada yaşanacak problemleri ilk eldençözmeyeçalışmaktadır. 

AŞAMA 3:


Bu aşama öğrencinin gideceği haftayı kapsamaktadır. Bu haftada öğrencilerin çıkış işlemleri yapılır ve üniversiteyle ilişikleri kesilir. Öğrencilerle son bir kez toplanıp durum değerlendirmesi yapılır ve dönüş için havaalanı transfer bilgileri öğrencilerle paylaşılır. Öğrencilere grup halinde uçak bileti alınmışsa hep birlikte havaalanına gidilir ve öğrenci uğurlanır. Tek başına gidecek öğrenci ise anlaşmalı olduğumuz taksi firmasının araçlarıyla konakladığı yerden alınır ve havaalanına transferi yapılır.

 


HİZMETLER ::

 

 • PASAPORT, ÖGRENCİ BELGESİ, DİPLOMA RUSÇAYA ÇEVİRİM İŞLEMLERİ (Noterden ve konsolosluktan onaylı)
 • ÖGRENCİNİN DAVETİYESİNİ HAZIRLATMAK VE TÜM KAYIT FORMLARINI DÜZENLEMEK
 • VİZE İLE İLGİLİ TÜM EVRAKLARI HAZIRLAMAK VE VİZEYİ ALMAK (VİZELERİNİZ ANKARA BELARUS BUYUK ELCILIGI ARACILIĞI İLE YAPILMAKTADIR.)
 • SİGORTALARINI HAZIRLATMAK
 • YURT İŞLEMLERİ ,AİLE YANI ,ÖZEL DAİRE BU SEÇENEKLERDEN HERHANGİ BİRNE GÖRE İŞLEMLERİ YÜRÜTMEK
 • ÜLKEYE GELİNDİĞİNİZ ANDA ALANDAN KARŞILAMAK VE İKAMET EDİLECEK YERE GÖTÜRMEK
 • OKULDAKİ TÜM KAYIT İŞLEMLERİNİ YAPMAK
 • OTURMA İZNİ İŞLEMLERİNİ YÜRÜTMEK
 • ÖGRENCİLERİN HASTANE MUAYİNESİ İŞLEMLERİNİ BERABER YAPMAK
 • ÜLKEDE BULUNULDUGU SÜRECE 24 SAAT YARDIMA HAZIR OLMAK
  NOT : 24 SAAT DEMEMİZİN SEBEBİ ÖZELLİKLE ACİL DURUMLARDA VEYA KENDİNİZİ KÖTÜ HİSSETMENİZ HALİNDE SIKILMADAN BİZLERİ ARAMANIZI HEDEFLEMEKTEDİR .
 • AİLELERLE DİYALOGTA OLMAK VE AİLELERİN BİZLERE KOLAYCA ULAŞABİLMESİ SAĞLAMAK( BİZ AİLELERE İSTERLERSE ÖĞRENCİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRİZ)
 • ÖĞRENCİNİN OKULLA VE GÜNLÜK HAYATLA OLUŞABİLECK TÜM SORUNLARDA BERABER ÇÖZÜMLER YARATMAK.
 • BELARUSTAKİ ÖĞRENCİNİN İHTİYACI OLAN TÜM KANUN BİLGİLERİNİ ÖĞRENCİYE ÖĞRETMEK VE BÖYLECE OLUMSUZ BİR OLAY YAŞANMASINI ÖNLEMEK .

 • ÖĞRENCİNİN DEVAMLILIĞINI SAĞLAMAK VE KONTROL ETMEK.
   Copyright © 2015 BELARUS DEVLET ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE BİLGİ VE İLETİŞİM OFİSİ.Tüm hakları saklıdır. Adana Web Tasarım & İnternet Hizmetleri